Pret:
109.99 RON

Vandut de: noriel.ro

Cumpara

Acest kit de lacrosse, realizat din plastic reciclat, include doua rachete si o minge moale. Este un joc usor de transportat, ceea ce il face ideal pentru a fi luat la orice iesire in natura, sau in concedii. Lacrosse modern este unul dintre cele mai rapide sporturi de echipe. Cu ajutorul acestui set cu crose si minge, copiii pot exersa arucarea si prinderea mingii de lacrosse. Acest joc distractiv clasic incurajeaza joaca activa in natura, imbunatateste abilitatile motorii, viteza de reactie, coordonarea mana - ochi, precizia, dar si abilitatile de socializare si munca in echipa. Un joc ideal pentru reprizele de jocuri in familie! Regulile jocului clasic de Lacrosse: Jucatorii incearca sa prinda mingea in crosa de lacrosse, apoi o transporta spre poarta adversarului. Pe parcursul deplasarii spre poarta, jucatorii echipei adverse pot incerca sa il deposedeze pe atacant de minge, sau sa il faca sa scape mingea din crosa si sa porneasca un contra atac. Aruncarea mingii in plasa portii adversarului inseamna inscrierea unui punct. Castiga echipa care inscrie cele mai multe puncte in timpul alocat jocului. In caz de egalitate se joaca un punct suplimentar. Castigatorul punctului suplimentar este castigatorul jocului. Pachetul contine:- 2 crose 41 x 4 cm;- 1 minge de neopren cu diametrul de 5,5 cm. Material: plastic ecologic obtinut din spice de grau, neopren